Mecz Poznań

Mecz Lech Poznań – ACF Fiorentina. Jak dojechać na stadion?

Już dzisiaj (13 kwietnia) odbędzie się mecz 1/4 Ligi Konfederacji Europy. O godzinie 21:00 Lech Poznań zagra z ACF Fiorentina. Jak najłatwiej dotrzeć na stadion miejski? Najwygodniejszą i najszybszą opcją transportu jest skorzystanie z komunikacji publicznej, szczególnie z tramwajów. Osoby spoza Poznania natomiast swój pojazd mogą pozostawić na parkingu, aby następnie udać się na stadion pieszo lub komunikacją miejską.

Dzisiaj wokół stadionu miejskiego w Poznaniu nastąpi zmiana w organizacji ruch w związku z meczem Lech Poznań – ACF Fiorentina. Miasto rekomenduję, aby zaplanować swój środek transportu na wydarzenie wcześniej. Aby ułatwić kibicom dotarcie oraz powrót z meczu Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową, obejmującą linie funkcjonujące obok stadionu.

Zmotoryzowani liczyć muszą się także ze zmianami w ruchu drogowym, aby uniknąć zakłóceń w normalnym ruchu oraz nadmiernych uciążliwości dla okolicznych mieszkańców. W tym celu zaplanowano zmiany w ruchu w okolicach stadionu oraz osiedli, które trwać będą przed w trakcie i po zakończeniu meczu. Osoby, które zdecydują się na przyjazd swoim samochodem, swój pojazd będą musieli pozostawić na wyznaczonych parkingach. Powinni zdecydować także o wcześniejszym przyjeździe na wydarzenie.