Korki w Mieście – bezpłatne korepetycje dla uczniów

W Poznaniu ruszył projekt “Korki w Mieście”, który umożliwia uczniom korzystanie z bezpłatnych korepetycji. Na pomoc młodzi poznaniacy i poznanianki liczyć mogą w zakresie matematyki, chemii, fizyki, języka polskiego lub angielskiego. 

Fundacja Instytutu Rozwoju Aktywności Społecznych prowadzi aktualnie projekt, oferujący bezpłatne korepetycje z różnych przedmiotów. Skorzystać z nich można zarówno stacjonarnie w siedzibie Centrum Inicjatyw Rodzinnych, jak i online. Zajęcia skierowane są do uczniów klas 4-8 i prowadzone są przez 20 doświadczonych pedagogów. Wśród nich są czynni i emerytowani nauczyciele, korepetytorzy, studenci specjalizujący się w danych przedmiotach oraz zweryfikowani wolontariusze.

Terminy poszczególnych zajęć podawane są z tygodniowym wyprzedzeniem. Zgłosić się można na korepetycje w każdej chwili, niezależnie czy rok szkolny już się zaczął. Korepetycje online odbywają się z wykorzystaniem darmowych programów – Zoom lub MS Teams. Uczniowie muszą jednak być w posiadaniu odpowiedniego sprzętu, umożliwiającego korzystanie z zajęć w formie zdalnej.