Kontrowersje wokół budowy hotelu nad Maltą – kandydaci Społecznego Poznania oskarżają Jacka Jaśkowiaka

Członkowie komitetu Społeczny Poznań wysuwają poważne zarzuty pod adresem obecnego prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka. Twierdzą, że nie zrobił on wystarczająco dużo, aby uniemożliwić budowę hotelu w malowniczym rejonie nad jeziorem Malta. W związku z tym, podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do organów ścigania, wskazując na potencjalne niedopełnienie obowiązków przez pierwsze osoby miasta.

Podkreślają przy tym, że po zakończeniu kadencji prezydenckiej Jacka Jaśkowiaka, liczba spraw prokuratorskich dotyczących jego działalności może znacząco wzrosnąć. Sugerują tym samym, że kwestie związane z zarządzeniem miastem mogły być przez niego pomijane lub niewłaściwie realizowane.

Zgodnie ze stanowiskiem kandydatów z listy Społecznego Poznania do Rady Miasta, prezydent Jacek Jaśkowiak nie wykazał się odpowiednim zaangażowaniem i determinacją w staraniach o powstrzymanie kontrowersyjnej inwestycji. Uważają, że nie wykorzystał wszystkich dostępnych mu środków, aby zapobiec budowie hotelu na terenie nad jeziorem Malta. W związku z tym, podjęli decyzję o oficjalnym zgłoszeniu sprawy do prokuratury, wskazując na możliwość popełnienia przestępstwa przez prezydenta miasta.