Konfederacja ogłasza swoje kandydatury na radnych w Poznaniu, zaprzeczając sojuszowi z PiS

Dziś przedstawiciele ugrupowania Konfederacji ujawnili listę swoich kandydatów do objęcia stanowisk w Radzie Miasta Poznania. Stanowczo zaprzeczyli jakoby informacji sugerujących potencjalną koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, podkreślając, że ich działania mają na celu samodzielne zdobycie władzy w mieście.

Ziemowit Przebitkowski, przedstawiciel Konfederacji startujący w pierwszym okręgu wyborczym, ostro zareagował na plotki o możliwej współpracy z PiS. Zaznaczył, że kilka osób z Nowej Nadziei, w tym poprzedni lider Konfederacji, faktycznie przeszło do PiS, ale jest to taktyka mająca na celu pozbawienie wyborców Konfederacji prawa do głosowania na ich kandydatów. Według Przebitkowskiego, PiS próbuje manipulować wyborcami, prezentując jednego z liderów Konfederacji jako osobę idącą w parze z PiS, co jest nieprawdą.

Konfederacja nie ma swojego kandydata na prezydenta Poznania, jednak zgłosiła swoich przedstawicieli do Rady Miasta w większości okręgów. Są to: Ziemowit Przebitkowski w pierwszym okręgu, Jacek Skupin w drugim, adwokat Piotr Wawrzyniak w czwartym, Dawid Trzeciak w piątym i Piotr Walczak w szóstym.

W trzecim okręgu wyborczym Konfederacja nie zarejestrowała jednak swojej listy kandydatów. Reprezentanci tej partii krytykują obecnego prezydenta Jacka Jaśkowiaka między innymi za sposób prowadzenia remontów w mieście, niedostateczną komunikację miejską oraz brak planu na ewentualny konflikt zbrojny.