Dwa nowe połączenia komunikacji miejskiej wprowadzone 4 września

Z nadejściem 4 września, Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) wprowadzi dwa nowe trasy minibusów. Celem tych zmian jest poprawa dostępności komunikacyjnej na terenie Junikowa oraz Starołęki, Garaszewa i Krzesin. ZTM przygotował obsługę trasy numer 122 na Junikowie, która będzie przejeżdżać przez ulice Wieruszowską, Ziębicką, Kamiennogórską, Dziewińską i Cmentarną. Taka organizacja przystanków pozwoli pasażerom na wygodne przesiadki do tramwajów poruszających się wzdłuż Grunwaldzkiej.

ZTM podkreśla, że ta linia zdecydowanie ułatwi dotarcie osób odwiedzających cmentarz Junikowo do jego wejścia od strony ulicy Cmentarnej. Dodatkowo, zapewni ona transport do budynków sądowych zlokalizowanych przy ul. Kamiennogórskiej. Częstotliwość kursowania tego minibusa to co 40 minut w dni robocze między 6:30 a 19:00 oraz w soboty, niedziele i święta między 10:00 a 19:00.

Druga nowo uruchamiana trasa, oznaczona numerem 123, ma za zadanie skomunikować pętlę autobusową na Starołęce z Krzesinami poprzez Minikowo i Garaszewo. Trasa ta obejmie ulice: Żeglarską, Oświęcimską i Garaszewo. Oprócz polepszenia transportu pomiędzy tymi dwoma osiedlami – co obecnie jest skomplikowane – nowa linia umożliwi również dojazd ze Starołęki do szkoły podstawowej i liceum w Krzesinach. Linia ta będzie funkcjonować w dni nauki szkolnej od godziny 6.30 do 19.00 co 50 minut.