Co warto zwiedzić w Poznaniu?

Poznań to stolica Wielkopolski. Niestety nie jest to miasto, które jest częstym wyborem, jeśli chodzi o cel wycieczek i podróży, jednak jest to bardzo ciekawe i wyjątkowe miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu. Oto kilka ciekawych miejsc w Poznaniu, które są warto zwiedzenia.

Stary Rynek

Rynek to zawsze ciekawe miejsce, które warto odwiedzić w każdym mieście, jednakże poznański rynek ma w sobie coś wyjątkowego. Otóż codziennie o godzinie 12:00 na poznańskim rynku, a dokładniej na ratuszu, otwiera się mała brama, z której wyjeżdżają mechaniczne koziołki, czyli symbol Poznania. Koziołki stykają się ze sobą swoimi rogami aż 12 razy, po czym wracają za bramę. Jest to wydarzenie, przy którym codziennie zbiera się cała masa ludzi obserwujących koziołki.

Poznańska Cytadela

Cytadela w Poznaniu to park. Dokładniej jest to największy park Poznania, o powierzchni ponad 100 ha. W parku tym można zwiedzić Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań. Co więcej, na Cytadeli znajdziemy także pozostałości amfiteatru i inne podobne obiekty.

Rogalowe Muzeum Poznania

Poznań poza koziołkami słynie także z rogali świętomarcińskich, które słyną ze swojego charakterystycznego smaku oraz wyglądu. Będąc w Poznaniu, można udać się do muzeum, w którym nie tylko zobaczymy, w jaki sposób należy zawijać rogala świętomarcińskiego, ale również zmierzymy się z poznańską gwarą.

Malta

Jednym z ciekawszych miejsc w Poznaniu jest Jezioro Maltańskie, czyli sztuczny zbiornik utworzony w latach 50. Malta to jednak nie tylko samo jezioro. Otóż wokół Jeziora Maltańskiego rozmieszczone są różnego typu atrakcje, między innymi są to termy maltańskie, stok narciarski, tory saneczkowe, park linowy i wiele innych.

Zoo

Zoo zawsze jest miejscem wartym odwiedzenia, niezależnie od miasta, jednakże Poznań ma aż dwa zoo: tak zwane Stare Zoo oraz Nowe Zoo. Co ciekawe, Nowe Zoo jest drugim co do wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce.