Zatrzymano sprawcę podpaleń i zniszczeń

Funkcjonariusze policji z Grunwaldu zatrzymali mężczyznę, który odpowie za serię podpaleń i zniszczeń. Od ubiegłego roku bowiem niszczył m.in. elewacje budynków, samochody, banery reklamowe, a nawet kosze na odpady. Mężczyznę na wniosek prokuratora umieszczono w policyjnym areszcie. Usłyszał już również zarzuty. 

Policjanci z wydziału Poznań – Grunwald zatrzymali mężczyznę, który odpowie za serię zniszczeń i podpaleń. Sprawcę ująć się udało po tym, jak dokonał przestępstw na ulicy Jawornickiej w Poznaniu. Odpowiedzialny jest on jednak za wiele innych, dokonanych od ubiegłego roku czynów. Mężczyzna podpalał bowiem pojazdy oraz pojemniki na odpady. Ponadto niszczył elewacje budynków, stolarkę okienną, czy też banery reklamowe. Wszystkie dokonane straty, oszacowano na ponad 130 tys. złotych. Został on wówczas zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Jak się okazało, mężczyzna nie zakończył swojej przestępczej działalności. W lutym br. dokonał bowiem kolejnych podpaleń, które wiążą się ze stratami na 20 tys. złotych. Ponadto tego samego dnia groził podpaleniem budynku jednej z firm na terenie Poznania, chcąc wyłudzić od właścicieli pieniądze. 

Jak informuje mł. asp. Marta Mróz, policja zebrała materia dowodowy, który był podstawą postawionych zarzutów 31-latkowi. Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny zastosowano areszt tymczasowy.