Zatrzymanie sklepowego włamywacza przez poznańską policję

W wyniku współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz funkcjonariuszy z Suchego Lasu, udało się zatrzymać sprawcę włamania do sklepu monopolowego. Szybka reakcja pozwoliła ustalić miejsce pobytu przestępcy już kilka godzin po popełnieniu przestępstwa, odzyskując skradzione mienie w całości.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do sklepu monopolowego, zlokalizowanego przy ulicy Obornickiej w Poznaniu. Po przybyciu na miejsce stwierdzili, że sprawca wyważył drzwi wejściowe i dokonał kradzieży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu o łącznej wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Sprawcę zatrzymano, a skradzione mienie odzyskano w całości. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli również narzędzia i odzież, które wykorzystano podczas włamania. W toku sprawdzania danych w policyjnych bazach, ustalono, że 43-letni mężczyzna miał wcześniej karę za przestępstwa przeciwko mieniu. Aktualnie, oskarżono go o kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ze względu na fakt, iż przestępstwo zostało popełnione w warunkach recydywy, wymierzona kara może być surowsza. Ponadto, prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.