Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu prezentuje nowe rozwiązania dla sieci tramwajowej

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Poznaniu ujawnił plany dotyczące nowych połączeń tramwajowych, które mają zostać wprowadzone w najbliższych miesiącach. Wśród wielu propozycji zmian, zasugerowano wykorzystanie nowo powstałych relacji skrętnych, które zaczęły funkcjonować niedawno w centrum miasta.

Właśnie to gremium odpowiedzialne za zarządzanie komunikacją miejską w Poznaniu – ZTM, przedstawiło koncepcję reformy organizacji linii tramwajowych. Przeformowanie ma nadejść po finalizacji wszystkich prac remontowych oraz modernizacyjnych dotyczących sieci tramwajowej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego, przewidywane zmiany mają zacząć obowiązywać na początku nadchodzącego roku.

Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, wyraził swoje przemyślenia na ten temat w oficjalnym oświadczeniu. Uważa on, że obecny moment jest właściwy do wprowadzenia trwałych modyfikacji w układzie linii tramwajowych. Dyrektor ZTM zaznacza, że wzięto pod uwagę pozytywne reakcje pasażerów na część zmian wprowadzanych w trakcie trwających remontów. Gosiewski dodaje, że skoro pewne rozwiązania, takie jak linia numer 3 łącząca Naramowice i Winogrady z Grunwaldem, sprawdzają się dobrze, nie ma potrzeby ich modyfikować.