Telewizja internetowa – możesz oglądać co chcesz i gdzie chcesz

Telewizja internetowa zaczyna stanowić realną konkurencję dla kanałów naziemnych. Może być oglądana na różnych urządzeniach w domu, jak i poza nim. W wielu przypadkach oznacza większy wybór programów i odczuwalne oszczędności. Wyjaśniamy, czym jest telewizja internetowa i dlaczego warto się nią zainteresować.

Co to jest telewizja internetowa?

Jeszcze do niedawna oglądanie ulubionych programów telewizyjnych wymagało korzystania z tradycyjnych kanałów dystrybucji. Telewizja była nadawana w formie naziemnej, kablowej lub satelitarnej. Od jakiegoś czasu sygnał może być odbierany za pomocą Internetu, najczęściej w technologii strumieniowej. Telewizja internetowa to szerokie pojęcie, w którego skład wchodzi oferta znanych stacji, które udostępniają swoje treści przez Internet, jak również możliwość oglądania programów, które zostały stworzone tylko i wyłącznie pod kątem osób korzystających z sieci. Prekursorami takiej telewizji były popularne platformy streamingowe oraz usługi VOD. Zainteresowanie takimi rozwiązaniami sprawiło, że największe stacje telewizyjne zdecydowały się udostępniać swoje treści w Internecie.

Telewizja internetowa – jak działa?

Jak sama nazwa wskazuje telewizja internetowa, jest dostarczana do odbiorców za pośrednictwem Internetu. Aby móc korzystać z takiej opcji, należy wybrać ofertę jednego z dostawców usług telekomunikacyjnych. Przeważnie jest to odpłatna usługa, ale w przypadku niektórych operatorów część kanałów może być oglądana zupełnie za darmo. Co ważne, taki sygnał może być odbierany na urządzeniach mobilnych. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i można się cieszyć bezproblemowym dostępem do ulubionych kanałów. Dzięki temu programy mogą być oglądane w dowolnym miejscu, nie tylko z domu. Ponadto, taka opcja sprawdzi się wśród osób posiadających odbiorniki telewizyjne obsługujące funkcję Smart TV. Obecnie pakiety telewizji internetowej mogą obejmować ponad sto kanałów, zarówno podstawowych, jak i tematycznych.

Zalety telewizji internetowej

Istnieje szereg powodów, dla których warto się zdecydować na korzystanie z telewizji internetowej. Jeden z najistotniejszych to możliwość oglądania preferowanych przez siebie programów z niemal każdego miejsca na świecie. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu i odpowiednie urządzenie mobilne. Telewizja internetowa w ofercie cenionych dostawców wyróżnia się doskonałą jakością. Przeważnie jest to rozdzielczość w formacie 4K, co przekłada się na wysoki kontrast i świetne odwzorowanie kolorów. Dzięki tej technologii można dostrzec nawet najmniejsze szczegóły na ekranie. Kolejna zaleta telewizji internetowej to swoboda w zakresie wyboru pakietu. Konsumenci mają możliwość dopasowywania treści do swoich indywidualnych preferencji. Takie rozwiązanie sprawia, że płacą jedynie za dostęp do kanałów, które znajdują się w strefie ich zainteresowań.

Telewizja internetowa od INEA

Osoby chcące skorzystać z możliwości tkwiących w telewizji internetowej, powinny zwrócić uwagę na ofertę INEA. Ten ceniony dostawca usług telekomunikacyjnych zapewnia dostęp do Internetu światłowodowego w połączeniu z możliwością korzystania z INEA Online TV. Warto zaznaczyć, że korzystanie z tej opcji jest zupełnie bezpłatne dla wszystkich klientów tego operatora. Telewizja internetowa od INEA oznacza dostęp do ponad 100 kanałów i możliwość oglądania na 3 urządzeniach jednocześnie. Wybór stacji jest niezwykle szeroki, przykładowo mogą to być kanały ogólnotematyczne, edukacyjne, sportowe, filmowe lub dziecięce. 

Telewizja internetowa to rozwiązanie, które znajduje uznanie w oczach coraz większej liczby osób. Pozwala oglądać wybrane stacje w wysokiej jakości, zarówno na telewizorach, jak i urządzeniach mobilnych. Z takiej telewizji można korzystać z niemal każdego miejsca, na przykład w czasie wakacji lub w komunikacji publicznej. Już dziś i Ty możesz korzystać z nowoczesnej telewizji internetowej! Wystarczy, że wybierzesz ofertę od INEA.