Lekarz podejrzany o liczne oszustwa zatrzymany 

Policja szuka osób, które mogły zostać oszukane przez jednego z lekarzy pracującego w Poznaniu. Mężczyzna bowiem czerpał korzyści majątkowe podczas przyjmowania pacjentów na zabiegi refundowane przez fundusz zdrowia. 24 kwietnia doszło do zatrzymania 33-latka, który usłyszał już zarzuty. 

Policjanci pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu współpracując z Prokuraturą Rejonową Poznań – Grunwald zatrzymali pracującego w służbie zdrowia lekarza. Podejrzany jest on za liczne oszustwa związane z wykonywaniem usług medycznych na narodowych fundusz zdrowia. Wykonując zabiegi otolaryngologiczne (usunięcia migdałów u dzieci), informował o konieczności uiszczenia dopłaty do zabiegów, którymi się zajmował. W rzeczywistości jednak to całkowicie refundowana usługa, za którą młody lekarz przyjmował pieniądze jako swoje korzyści majątkowe. Przełożeni 33-latka nie mieli świadomości o prowadzonych przez niego praktykach. 

Dokładne śledztwo policjantów oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów przyjmowania i usiłowania przyjęcia korzyści majątkowych. Prokurator ponadto zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. złotych i zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar i kosztów, również w wysokości 50 tys. złotych.