Policjantka na urlopie macierzyńskim wyeliminowała nietrzeźwego kierowcę

Czujność nie tylko na służbie

Policjantka z Poznania, będąca aktualnie na urlopie macierzyńskim, dzięki swojej czujności wyeliminowała z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. Podczas spaceru bowiem zauważyła wychodzącego chwiejnym krokiem do sklepu mężczyznę. Natychmiast zareagowała, gdy zorientowała się, że przyjechał on samochodem. 

Pełniąca na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego w Poznaniu starszy posterunkowy Joanna Sarbak przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, nie będąc w pracy. Funkcjonariuszka przebywa aktualnie na urlopie macierzyńskim, jednak to nie wykluczyło podjęcia działania na spacerze z rodziną.

Robiąc zakupy w sklepie spożywczym, kobieta zauważyła wychodzącego ze sklepu pijanego mężczyznę, który wsiada za kierownicę samochodu i odjeżdża z parkingu. Natychmiast zareagowała, zostawiając wózek pod opieką męża i wybiegając za odjeżdżającym pojazdem. Gdy tylko kierujący zmniejszył prędkość, policjantka szybko otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki. Uniemożliwia tym samym dalszą jazdę i wezwała policję.

Chwilę później na miejscu pojawili się policjanci, którzy prowadzili dalsze czynności, w tym także badanie alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak informuje mł. asp. Marta Mróz został on zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Samochód został odholowany, a 51-letni mężczyzna na skutek popełnionego przestępstwa stracił prawo jazdy.